• RODIČOVSKÉ  ZDRUŽENIE
          • RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Oznamujeme rodičom a zákonným zástupcom žiakov, že dňa 5. 10. 2018 o 10,00 hod. sa uskutoční Rodičovské združenie, ktoré bude spojené s voľbou člena do Rady školy.

• Riaditeľ školy oznamuje všetkým žiakom, rodičom a zákonným zástupcom žiakov, že udeľuje na deň 21. 09. 2018 (piatok) riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

• Otvorenie školského roka 2018/2019

• Začiatok vyučovania v školskom roku 2018/2019 je 3. septembra 2018 o 08.00 hodine na školskom dvore.

Internát školy bude otvorený od 3.9. 2018, teda po skončení vyučovania.

• CSS opatrovateľská starostlivosť

• Dňa 05. 06. 2018 sa v našej škole konala Celoštátna súťaž odborných vedomostí a praktických zručností  v učebnom odbore opatrovateľská starostlivosť. Našu školu reprezentovali žiačky Kristína Arpášová a Vanesa Pappová, ktoré získali 1. miesto.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

• CSS žiakov v učebnom odbore obchodná prevádzka - práca pri príprave jedál

• 24.5.2018 sa v Odbornom učilišti v Kremnici konala Celoštátna súťaž zručností a odborných vedomostí žiakov učebného odboru Obchodná prevádzka - práca pri príprave jedál. Našu školu reprezentovali žiačky Marianna Toráčová a Annamária Kajabová.

Aj keď žiačky nezískali umiestnenie na prvých troch miestach, vzorne reprezentovali školu, za čo im ďakujeme.

• CS športové hry chlapcov

• 22. - 23. 5. 2018 sa v SŠI v Michalovciach konali Celoslovenské športové hry chlapcov. Našu školu reprezentovali žiaci: Filip Békešský, Vladimír Petrák, Dominik Szikonya, Tibor Gráf, Patrik Gajdošík, Jozef Maďar, Tibor Horváth a Tomáš Lakatoš. Aj keď chlapci nezískali žiadne umiestnenie, ďakujeme im za vzornú reprezentáciu školy.

• Celoslovenské športové hry dievčat

• V dňoch 15.5. - 16.5.2018 sa v SŠI v Michalovciach konali Celoslovenské športové hry dievčat. Našu školu reprezentovali žiačky: Dominika Kubíková, Michaela Pondelová, Vanesa Pappová, Kristína Didiová, Oľga Didiová, Kristína Sabová, Tamara Blahová, Simona Tirolová. Žiačky boli úspešné v atletických disciplínach:

- beh na 800 m: 1. miesto Dominika Kubíková

3. miesto Michaela Pondelová

- skok do diaľky: 2. miesto Dominika Kubíková

3. miesto Kristína Sabová

- štafeta 4x60 m: 2. miesto Michaela Pondelová

Vanesa Pappová

Kristína Sabová

Dominika Kubíková

V celkovom umiestnení získali naše žiačky 2. miesto a vo volejbale tiež obsadili 2. miesto.

• Darovanie krvi

• 10. 5. 2018 sa v obci uskutočnilo spoločné darovanie krvi pod názvom "Obecná kvapka krvi". Zúčastnili sa jej žiaci a zamestnanci školy a darovali najvzácnejšiu tekutinu. Žiaci:

- Dominika Laurová       - Rita Buzás

- Alexander Pápai         - Zdenko Záležák

- Benjamín Ivan             - Michal Horváth

Zamestnanci školy:

- Mgr. Jaroslav Űrge

- Bc. Erika Koprdová

- Lucia Krásna

- Pavol Chlpík

Všetkým darcom ďakujeme za prejav humanity.

• V súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní, udeľujem všetkým žiakom na 07. 05. 2018 a 14. 05. 2018 riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

Mgr. Jaroslav Űrge

• CSS v učebnom odbore cukrárska výroba

• 25.4.2018 sa v SŠ v Hlohovci konala Celoštátna súťaž v učebnom odbore cukrárska výroba. Našu školu reprezentovali žiačky Simona Šarköziová a Tamara Blahová obe z 1. C triedy. AJ keď žiačky neobsadili popredné miesta, ďakujeme im za vzornú reprezentáciu školy.

• Celoštátna súťaž - záhradník

• V OUI Ladce sa 11. 04. 2018 konala Celoštátna súťaž odborných vedomostí a zručností pre žiakov učebného odboru Poľnohospodárska výroba - záhradníctvo: kvetinár, zeleninár, sadovník. Našu školu úspešne reprezentovali žiaci Filip Békešský a Peter Černo a získali pre školu 3. miesto. v Súťaži jednotlivcov sa Filip Békešský umiestnil na 3. mieste.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

• CSS v umeleckom prednese poézie a prózy

• 22. 03. 2018 sa v SŠ Hlohovci konala Celoštátna súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy. Našu školu úspešne reprezentovali žiačky Simona Šarköziová, ktorá sa v prednese poézie umiestnila na 2. mieste a Annamária Kajabová, ktorá nás reprezentovala v prednese prózy.

Obe vybojovali pre našu školu v celkovom umiestnení 3. miesto.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme Mgr. M. Halásovej za prípravu žiačok.

• Medzinárodná súťaž v Krakove

• 14. - 15. 03. 2018 sa v Poľsku v Krakove konala medzinárodná súťaž zručností žiakov učebného odboru cukrárska výroba a práca pri príprave jedál. Našu školu reprezentovali žiaci:

Simona Šarköziová, Márius Žembery (cukrárska výroba) a Júlia Mikulová, Kristína Didiová (práca pri príprave jedál). Oba súťažné tímy obsadili 3. miesto.

• Valentínska súťaž - XV. ročník

• 14. 02. 2018 sme zorganizovali už XV. ročník Valentínskej súťaže. Žiaci si vrámci odborného výcviku pripravili výrobky s valentínskou tématikou. Porota vyhodnotila najtvorivejšie výrobky a vyhlásila umiestnenie súťažiacich.

• Záujmový útvar - Mladý športovec

•

V stredu, 7. februára 2018,  v rámci záujmového útvaru Mladý športovec, 8 žiakov navštívilo posilňovňu TJ SOKOL v Zlatých Moravciach.

T. Gráf, V. Petrák, T. Lakatoš, B. Ivan, K. Bucko, K. Šimček, Ľ. Krkoška a D. Kubíková si na vlastných telách a svaloch vyskúšali cvičenie v klasickej posilňovni plnej rôznych činiek, kladiek a posilňovacích strojov.

Naši mladí „ Rambovia“ tiež s obdivom sledovali aj iných cvičencov, ktorí práve absolvovali svoj tréning.

Odborný výklad s názornými ukážkami jednotlivých cvikov im predviedol bývalý dlhoročný reprezentant Slovenska a rekordér v tlaku na lavičke - vedúci záujmového útvaru Mgr. I. Hritz.

• POZVÁNKA NA RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Pozývame rodičov a zákonných zástupcov žiakov našej školy na Rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa:

16. februára 2018, v čase od 8:00 do 12:30 hod. v budove školy.

Združenie je spojené s voľbou člena do Rady školy z radov rodičov.

Tešíme sa na Vašu účasť!