• Pozvánka na Rodičovské združenie

• Pozvánka

Pozývame všetkých rodičov a zákonných zástupcov žiakov na Rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční 11. novembra 2016, v čase: od 08,00 do 12,00 hod. v budove školy.

Tešíme sa na Vašu účasť!

• Olympiáda ľudských práv - Košice

• 26. 10. 2016 sa v Košiciach konala Olympiáda ľudských práv. Našu školu reprezentovali žiačky Ľubica Kováčová a Diana Deáková z 3.P triedy a získali krásne 2. miesto. Žiačky pripravovala Mgr. Mariana Halásová.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

• Exkurzia ZSS Viničky Nitra

• 25.10.2016 sa žiaci učebného odboru opatrovateľská starostlivosť zúčastili odbornej exkurzie v ZSS Viničky. Prezreli si priestory, oboznámili sa s prevádzkou zariadenia a diskutovali s klientmi a zamestnancami o činnostiach v zariadení.

Do galérie Exkurzia ZSS Viničky Nitra boli pridané fotografie.

• Kampaň "Hovorme o jedle"

• V rámci odborného výcviku sa aj naši žiaci zapojili do kampane "Hovorme o jedle", ktorú organizuje Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora už po štvrtý krát. Žiaci pripravili rôzne druhy pokrmov, o ktorých podávali informácie z hľadiska pôvodu potravín, ich spracovania a zhotovenia jednotlivých jedál.

Do galérie Kampaň "Hovorme o jedle" boli pridané fotografie.

• Otvorenie školského roka

• Začiatok školského roka 2016/2017 začína 5. 9. 2016 o 8,00 hod. pred budovou školy v Novej Vsi nad Žitavou a elokovaných parcoviskách v Hurbanove a Topoľčanoch.

Žiaci prvých ročníkov si prinesú Vysvedčenie z posledného ročníka základnej školy, špeciálnej základnej školy a rodný list!

• Prijímacie skúšky - 2. kolo

• Riaditeľka školy OUI Nová Ves nad Žitavou oznamuje všetkým uchádzačom o štúdium na našej škole, že

2. kolo prijímacích skúšok sa koná 21. 06. 2016

Prihlášky na štúdium je potrebné doručiť na riaditeľstvo školy do 20. 06. 2016.

• Účelové cvičenie + MDD

• V rámci Dňa detí  sme zorganizovali pre žiakov Účelové cvičenie na ochranu zdravia človeka a prírody, spojené s opekačkou. Žiaci si precvičili evakuáciu budovy v prípade ohrozenia, dopravnú výchovu, zdravotnícku prípravu v rámci prvej pomoci, správanie sa v prírode pri zakladaní ohňa, ktoré vyvrcholilo opekačkou.

• Celoštátna súťaž - práca pri príprave jedál

• 26.5.2016 sa žiaci Mária Stojková a Marcel Šarközi zúčastnili Celoštátnej súťaže odborných vedomostí a praktických zručností v učebnom odbore Obchodná prevádzka - práca pri príprave jedál, ktorá sa konala v OUI Kremnica. Žiakov pripravovala MOV Eva Mindová. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Celoštátna súťaž - záhradník

• 31.5.2016 sa v OUI Prakovce konala Celoštátna súťaž v učebnom odbore: Poľnohospodárska výroba - záhradníctvo: kvetinár, zeleninár, sadovník. Našu školu reprezentovali žiaci: Michal Horváth a Benjamín Ivan, pod vedením Ing. Petra Koprdu. V celkovom hodnotení škôl naša škola skončila na 3. mieste.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú a úspešnú reprezentáciu školy​.

• Medzinárodná súťaž v Krakowe

• 12.-13. mája  2016 sme sa zúčastnili medzinárodnej súťaže v družobnej škole v Krakowe, v učebnom odbore cukrárska výroba. Školu reprezentovali žiačky 3. C triedy, Monika Borovičková a Simona Lužicová. Žiačky pripravovala Bc. Zuzana Sládečková.

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Celoštátne športové hry chlapcov

• 17. - 18. 5. 2016 sa v SŠI Michalovce konali Celoštátne športové hry chlapcov. Našu školu reprezentovali žiaci s nasledovnými výsledkami:

Igor Baraňai - 1. miesto - skok do diaľky

Jozef Matuška - 6. miesto - beh na 1500 m

Milan Lakatoš

František Brandt - 2. miesto - beh na 1500 m

René Tarnay

Norbert Takács

Marcel Šarközi - 6. miesto - skok do diaľky

Štefan Karvai

Vo futbale sme sa umiestnili na 5. mieste a v celkovom hodnotení tiež na 5. mieste.

Blahoželáme a ďakujeme Mgr. P. Borčinovi a Mgr. Cs. Cziborovi za prípravu žiakov.

• Celoštátne športové hry dievčat

• 10. - 11. 5. 2016 sa v SŠI Michalovce konali Celoštátne športové hry dievčat odborných učilíšť. Našu školu reprezentovali žiačky s nasledovnými výsledkami:

Dominika Kubíková - skok do diaľky - 3. miesto, beh na 800 m - 2. miesto

Ľubica Kováčová

Diana Deáková - skok do diaľky - 2. miesto, beh na 800 m - 1. miesto

Henrieta Pavelová - vrh guľou - 5. miesto

Nikola Sabová

Kristína Kotlárová

Michaela Hunková

Ivana Kluvánková

Celkové umiestnenie v atletike - 3. miesto. Volejbal - 3. miesto.

Celkové umiestnenie škôl: 3. miesto

Srdečne blahoželáme  a ďakujeme Mgr. P. Borčinovi a Mgr. R. Streicherovej za prípravu žiačok.

• Celoštátna súťaž v prednese poézie a prózy

• 31.3.2016 sa naša škola zúčastnila Celoštátnej súťaže v prednese poézie a prózy, ktorá sa konala v Spojenej škole v Hlohovci. Školu reprezentovali žiačky: Ľubica Kováčová - poézia - 3. miesto a Nikola Sabo - próza. V celkovom hodnotení sme sa umiestnili na 3. mieste. Žiačky pripravovala Mgr. Mariana Halásová.

Srdečne blahoželáme.