Odborný výcvik

Odbor: 6491 G obchodná prevádzka, 01 práca pri príprave jedál

Praktické vyučovanie učebného odboru obchodná prevádzka – práca pri príprave jedál prebieha v školských dielňach.

Materiálne vybavenie zariadením, pomôckami a inventárom, ktoré umožňujú žiakom vykonávať základné pracovné úkony pri príprave jedál, podliehajú prísnym kritériám bezpečnostných noriem o ochrane zdravia. Žiaci tu získajú vedomosti a zručnosti pri príprave pokrmov v dodržiavaní technologických postupov. Osvojujú si základy spoločenského správania, vedomosti o inventári a zariadení kuchýň, pravidlá skladovania a ošetrovania potravín, predpisy HACCP. Naučia sa v súlade s hygienickými zásadami manipulovať s potravinami, ovládať zmyslové skúšky kvality potravín a prípravné práce a aplikovať teoretické vedomosti v praxi.